Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Budete překvapeni. Nabízíme přízemní rady, jak žít, abyste prospěli planetě Zemi i sobě

Každý malý dílek se počítá. Ale ty velké nikdo z nás neunese sám. Grafika: Deník N
Každý malý dílek se počítá. Ale ty velké nikdo z nás neunese sám. Grafika: Deník N

Někteří si myslí, že se kolem klimatu dělá zbytečná panika. Jiní jsou přesvědčeni, že s lidstvem je konec a vše je ztraceno. Jedněm, druhým i všem mezi nimi nabízíme namísto přezírání či paniky několik přízemních rad, jak žít odpovědněji a optimističtěji.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Věříte, že stačí, když jste vegetariáni, ranní latté si ve své kavárně, která není součástí nadnárodního řetězce, dáváte zásadně ze sójového mléka, volíte Zelené a na Twitteru lajkujete @XRczech? Špatná zpráva: tím nezměníte skoro nic.

Věříte, že klimatická změna je politická hysterie z Bruselu, že elektromobil je podfuk, protože jeho výfuk stejně končí v elektrárně, že oteplení o dva stupně je bezvýznamné, že zastánci opačného názoru jsou ultralevičáci, kterým jde jen o to, aby vám sebrali auto, steak a dovolenou v Thajsku? Špatná zpráva: mýlíte se ve všech bodech.

Domníváte se, že ekologický styl života je luxus, který si nemůžete dovolit, protože taktak vyjdete, abyste uživili sebe a rodinu? Ukážeme vám, že být šetrní k vlastní kapse a k životnímu prostředí je skoro vždy totéž, a rozebereme těch několik výjimek, kdy tomu tak není.

Říkáte, že není v silách jednotlivce ovlivnit vývoj planety? To je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ekologie

Klimatická krize

Česko, Věda

V tomto okamžiku nejčtenější